Boli sme aj Lotyšsku. Zažili sme HANBU.
[22.07.2016 16:50]
prečítané: 3456 x

KOMENTÁR Martina Erdöfyho:
Tri dôvody, prečo je Slovan hanbou slovenského futbalu :
Nečakané a šokujúce, povie si niekto. Kto však sleduje dlhodobý belasý úpadok už nejaký čas, nemôže byť prekvapený. Potupný rezultát je len logickým vyústením diania v kabíne.

V Slovane totiž nefunguje zhola nič. Zlé vedenie, zlý tréner a zlí hráči sú tromi hlavnými a rozhodujúcimi dôvodmi, prečo slávna značka každým dňom stráca na lesku a bledne.

1. Zlé vedenie – Manažment Slovana tvoria ľudia, ktorí futbalu nerozumejú a na Slovensku sú doma v úplne iných odvetviach biznisu. Necítia hru, ani ju nemajú radi. Nepoznajú slová koncepcia, systematická práca či trpezlivosť. Nemajú k Slovanu vzťah a o belasom srdci môžu rozprávať donekonečna, no, bohužiaľ, len to, čo kdesi započuli – pretože im v hrudi nebije.

2. Zlý tréner – Cyperčan Nikki Papavasiliou opätovne preukázal, že nie je dobrým koučom. Všetci si klopkajú na hlavu, čo to na lavičke stvára, pričom už viackrát priamo v akcii potvrdil, čo sa šuškalo už od jeho prapodivného príchodu na Pasienky: Že jeho angažovanie bol omyl.

3. Zlí hráči – Individuálna kvalita súčasnému Slovanu citeľne chýba. Jasné, minulé úspešné generácie sa nenarodia na povel, ale to, čo dnes oblieka belasý dres, je výsmechom. Základnú zostavu tvorí na naše pomery herný priemer, ktorý dopĺňajú treťotriedni legionári. Česť slovenského futbalu zachraňujú aspoň Mucha, Saláta, Kubík a Zreľák, u ktorých je však čoraz badateľnejší syndróm falošného uspokojenia. Po odchovancoch ani chýru, ani slychu.

Možno sa to niekomu nebude čítať dobre, ale Slovan už hodnú chvíľu ide zlou cestou. Nech sa na mňa nikto nenahnevá, ale dnešný bratislavský tím je hanbou slovenského futbalu. Jeho vedenie, tréner i hráči urážajú nielen fanúšikov, ale aj históriu (kedysi zvučného) klubu. Legendy v čele s Karolom Joklom sa musia v hroboch obracať. Toto si veru nezaslúžili!

Viceprezident a generálny manažér belasých v jednej osobe Kmotrík junior celú situáciu zaklincoval úsmevným tvrdením, že ho kritika „jeho Slovana“ zo strany verejnosti a novinárov nezaujíma. Po ďalšej kolosálnej hanbe bratislavskej družiny by mal svoje slová minimálne prehodnotiť. Pretože čas, kedy „jeho Slovan“ prestane zaujímať aj tých posledných skalných neborákov, nebol ešte nikdy bližšie