Slovan - Košice 13.05.2006
[28.03.2016 10:43]
prečítané: 2937 x

Očakávaný zápas najmä v Bratislave, keďže Košičania sa už niekoľko rokov v Bratislave neukázali. Nenechali sme nič na náhodu a cca 70tka belasých posedávala pred zápasom v jednom podniku a čakala Rebelov. Ďalší ľudia boli v neďalekom okolí, keďže nie každý veril tomu, že naozaj prídu. Asi hodinu pred zápasom do spomínaného sa uskutočnil príjazd cca 15tich aut zelených, psovodov a iných mudrlantov a začalo sa zatýkanie. Odviedli cca 35 ľudí a zvyšok sa vyparil. Roztrúsení na skupinky sme sa schádzali na štadión snáď hodinu. Dôvod tejto policajnej akcie nám asi zostane navždy neznámy, nakoľko sme relatívne ticho sedeli a do nikoho sme sa nestarali. No na Slovenku je to tak, komunistické maniere ich neprešli..

Našťastie po asi 30 minútach na služobni fízlom došlo, že to môže skončiť veľkým pruserom pre nich a tak všetkých prepustili. (Rádoví fizli sa vyjadrovali tak, že ani oni nevedia o čo ide..)

To už na štadióne čakala aj bez týchto 35 ľudí veľka belasá ekipa na Košičanov. Na začiatku zápasu všetci odišli do sektoru a fandili belasím, len par zvedov sledovalo očakávaný príchod partičky z východu. Rebeli ako už máju vo zvyku (keď raz za sto rokov nájdu Bratislavu) došli v priebehu zápasu, na čo reagovala cca 200 členná skupina belasých a išla im oproti. Napriek tomu, že sa im v tom snažila zabrániť Polícia, SBS s duralovými pálkami, psovodi a streľba, mierenie zbraňami na telo...

..sa nejakí belasí ku Košičanom dostali a začala "stará dobrá" mela pri vstupnej bráne na štadión. Niekoľko desiatok Košičanov+NR a Slovan. Keďže sa do priebehu bitky vmontovali aj zložky vyššie popísane tak neprebehla jednoznačným priebehom, ale každý kto tam bol vie, že Belasí ťahali za dlhší koniec a mali navrch.

Následne na to, už aj s policajnými posilami boli USP zatlačení ďalej od Rebels. Ale to len zväčšilo chuť isť ešte do nich a tak sa Bleasí snažili dostať k Rebels potýčkami s Políciou a SBS. Belasí sa pokúsili o nábeh cez fízlov, boli zatlačení pálkami a psami. Nevzdali sa a zahádzali príslušníkov a iné orgány smetnými košmi, kameňmi, fľašami a oceľovými stolmi. To už skončilo hromadným nábehom Polície a SBS a niekoľko belasých bolo zatknutých. Počas zápasu slušný support, nejaké to choreo a pyro, ktoré poväčšine bolo hádzané do košického sektoru, alebo na SBS pri hracej ploche. V druhom polčase sa nahádzali dymovnice a jeden belasý fanatik skočil na ihrisko smer sektor hosti kde strhol vlajku Rebels VSS. No Security mu bola v pätách tak ju pustil a utekal ďalej.

Po zápase už naozaj prefizlovane a tak sa belasí rozišli každý svojou cestou.. v každom prípade pohlaď na zablokovanú Bajkalsku na II.lige... to poteší.
Skvelý zápas jarnej časti!!


Fotky zo zápasu:
https://ultrasslovan.sk/fotogaleria/galeria/228/slovan-kosice-13-05-2006