Prichádza vietor zmeny?
[24.02.2016 23:02]
prečítané: 2778 x

Tento víkend sa odohrá v Trenčíne šláger jari, ktorý ukáže veľmi veľa nielen čo do vývoja v tabuľke a v majstrovskom závode, ale ukáže aj to ako na tom Slovenská liga je.
Nielen hráči na ihrisku, ale aj fanúšikovia, diváci, kluby, SFZ či médiá. Zatiaľ to vyzerá, že si náš futbal ide na pozitívnej vlne.
Po 500 lístkoch do Trenčína sa za pár hodín doslova zaprášilo, médiá informujú o zápase iba v superlatívoch, dokonca Tv Narkóza (známa častým kopaním do belasých fans či priamo klubu ŠK Slovan) odvysielala reportáž, kde informovala o invázii belasých fans do Trenčína, riaditeľ ÚLK v nej hovoril o tom ako sa teší na skvelú atmosféru a zakončili to celé súťažou v zručnosti trénerov ŠK Slovan a AS Trenčín.
Žiadne zábery z excesov v minulosti, žiadne informácie o počte nasadených policajtov či informácie o tom koľko budú stáť bezpečnostné opatrenia.
Klub ŠK Slovan za posledné týždne otočil prístup k fanúšikom o 180 stupňov, na vonkajší zápas do Trenčína sa chystá viacej fanúšikov ako chodilo na väčšinu domácich zápasov v jesennej časti a média či ÚLK neškandalizujú fanúšikov, ale snažia ľudí na štadióny nalákať na pozitíva, ktoré aj naša kofolaliga prináša.
Jedna lastovička leto nerobí a tak si počkáme na víkend, aby sme zistili či sa jednalo napríklad v prípade médií či ÚLK o náhodný záchvev pozitívna, alebo je to ich nový smer.
Nové ponímanie futbalu, ktorý sa všade na sveta hrá pre fanúšikov aj keď spomenutí na to posledné roky zabudli.
My dúfame,že tento víkend neukáže iba to že ULTRAS SLOVAN sú naspäť, ale aj to že tie pozitívne zmeny v správaní ľudí okolo futbalu sú len začiatok.
ŠK SLOVAN TO JE ŽIVOT NÁŠ!