2000/01 Matador Púchov – Slovan
[17.10.2015 22:43]
prečítané: 2920 x

Stretávame sa na Hlavnej stanici, v celku dobrá zostavička, od nás asi 70 ľudí a 6 Brňákov. Po rozhodovaní či si kúpiť lístky alebo nie, to za nás rozhodnú osožáci, postavia dvoch revízorov ku podchodu vo vnútri stanice a nechcú nikoho bez lístka pustiť na perón. Takže väčšina si kupuje lístok do Piešťan alebo Nového Mesta. Revízor v civile sa vyhráža, že keď dotyční nevystúpia tam, kde majú lístok, tak nepustí ďalej vlak. Úsmev na tvárach zúčastnených, môžeme ho jebať... Cesta prebieha v pohode, pijeme pivko a iné pohonné látky aby sme sa dostali do tej správnej náladičky. Máme info, že cestou nabehnú RBW, dokonca aj nejaký tupý fízel nám vraví, že nás čakajú v Leopoldove. Na naše prekvapenie nikde žiadna sedlač nieje, takže prichádzame nasraní do Púchova, pretože bitka to mohla byť parádna. Zgrupneme sa pred stanicou a s policajným kordónom odchádzame smerom na štadión. Cestou sa väčšina zastaví v podniku pri štadióne a nasáva ďalej, do futbalu času dosť. Jebnutá stará výčapníčka je zmätená, veselo sa spieva, hajluje. Čoskoro nás vyháňa von, že zatvárajú.

Nevadí začína futbal. Niektorí si kúpia lístok iní preskakujú plot. Zgrupneme sa v sektore, nieje nás veľa ale predsa radšej kvalita ako kvantita. Vyvesujeme dementné vlajky, CECKATÁ ANČA, BRYNDZOVÉ KOKOTY, PIJEM ČUČO RAČA atď., všetko na jedno použite. Zapaľujú sa dymovnice a ohne, štadiónom znejú naše tupé songy... Futbal nezáživný, chcelo to nejkú akciu, šesť vymletých sa vybralo do Púchovského sektora, pre nejaké suveníry a vlajky. Po príchode sa strháva puchovská vlajka, a na Slovanistov vybieha tridsať domácich, žiadne deti ale starí dementní fotri. Hool’s bojujú ako draci, reťaze rozbíjajú púchovské hlavy, ale ten nápor sa nedá zvládnuť, chalani z toho vychádzajú z rozbitou hlavou a so zlomenou nohou. Po spozorovaní tohto konfliktu ostatnou dementózou sa tí snažia dostať na miesto stretu. Policajný kordón sa im v tom snaží zabrániť, čo prerastá do otvoreného konfliktu. Lietajú stoly, flaše a kamene, policajti sú bití palicami a reťazami. Zelení tupci nezvládajú, a nastupuje zásahovka. Tí rozjebú dav a situácia sa ukľudňuje. Cez polčasovú prestávku je relatívny pokoj. Začína druhý polčas a druhý útok na fízlov, ale už to je záležitosť zváračov, zatýkajú a naženú nás do sektoru. Tam sa zapaľujú vlajky a prevádzkuje sa pičovanie fízlom. Ďalšia akcia už neprichádza do úvahy, je tam toľko obrnených fízlov ako nás. Ešte stojí za zmienku Lembakoali, ktorému sme uštedrili počas zápasu nejaké tie banániky, nech si dá opičák. Futbal sa končí, futbalisti remizovali ale chuligánstvo vyhráva. Odchádzame na stanicu kde nás čaká vlak a odchádzame do Blavy pripravení na výjazd do Čiech. Bilancia tohto výjazdu je 10 zatknutých nejaké rozbité hlavy, zlomená noha, dokúsaní členovia a iné pikošky. Jeden chuligán obvinený z útoku na verejného činiteľa. A.C.A.B. Prichádzame do Bratislavy a ideme piť do podnikov, vlak do Brna ide až za 4 hodiny. Pokračuje totiž v načatom víkende a ideme s Brňákmi do Starého Města...


Čo písali noviny? Výťah z niektorých článkov...
Púchov hostil Slovan prvý raz v histórii najvyššej futbalovej súťaže, a to nie je hocijaká udalosť. Nečudo preto, že štadión Matadoru bol solídne zaplnený, hoci nie vypredaný. Na súpera boli prichystaní domáci, hráči na fanúšikov zasa poriadkové služby. A dobre, že boli. Prvý polčas totiž vďaka obojstranne opatrnej až ustráchanej hre oboch mužstiev (čo na prekvapenie platilo viac o Slovane) vzrušili divákov okrem Škripcových ,,luftov" v gólových pozíciách iba výstrelky belasých fanúšikov. Tí sa prezentovali napríkald hádzaním banánov na hraciu plochu pri Bernadyho bráne. Kto vie, na čo (na koho) tým mierili, na európskych štadiónoch sa však také niečo chápe ako prejav rasizmu smerom k futbalistom tmavej pleti. A jeden taký za Púchov hráva. V závere polčasu stihli ešte vyprovokovať bitku pri sektore domácich fanúšikov... (Šport 30.10. 2000)

Banánový Útok... - Belasí fans pred stretnutím v Púchove ohlásili banánový útok na Stredoafričana Lambakoaliho v službách Matadoru. ,,Ali" sa mu úspešne vyhýbal len pätnásť minút. V momente, keď sa prvý raz priblížil k ľavej žrdi Bernadyho bránky, letela k nemu žltá ovocná zásielka. Neskôr už mali výbušní priaznivci Slovana iné starosti, keď po svojom opustení vymedzeného priestoru museli čeliť tvrdému policajnému zákroku. (Nový Čas 30.10.2000)

Fotky z akcie nie sú, pretože fotograf bol počas konfliktu mimo štadión... DEBILFotografie nájdete tu:
https://ultrasslovan.sk/fotogaleria/galeria/207/matador-puchov-slovan-2000-01