FINÁLE SLOVENSKÉHO POHÁRA '98
[28.07.2015 18:02]
prečítané: 3041 x

FINÁLE SLOVENSKÉHO POHÁRA '98
1.FC Košice - Spartak Trnava
Dúbravka

Pekný letný deň, teplo ako v prdeli. Už ráno sme zasadli do nášho podniku. Tam sme dali niečo do tela aby bola tá správna futbalová nálada. Keď nastal ten správny čas vybrali sme sa na dlhú cestu do Dúbravky (z Petržalky pekný kus cesty). V Saratove bola oficiálna stretávka Slovan Hooligans. Už cestou tam sme videli bandu tých trnavských prasiat ako okupujú benzínovú pumpu kúsok od štadióna. Keď sme sa dostavili do podniku v Dúbravke bolo tam už asi 30 chalanov. Tí už veselo pili a spievali no tak sme sa samozrejme pridali. Strávili sme tam hodnú chvíľu. Niekto medzi tým navrhol, že by sme mohli omrknúť okolie či nenarazíme na nejakých trnavských bastardov. Vedeli sme, že chľastajú kúsok nižšie pri bývalom Tuzexe. Po ceste tam sa nič zvláštne nestalo iba to, že sme každú chvíľu stáli. Bolo totiž strašne teplo. Keď sme tam nakoniec dorazili, sedelo tam už iba zopár Trnavákov. S tými sme sa trocha porozprávali a vysvetlili im, že tu nemajú čo robiť a jednému či dvom chalani rozbili papulu. No ešte sme si prisvojili nejaké ich šále (aby bolo čo páliť). Takto sme sa potulovali asi hodinku. Postupne nás to prestávalo baviť chodiť po takom teple sem a tam a tak sme nasadli na električku smerom naspäť do Saratova. Do zápasu totiž zostávalo ešte veľa času. Po príchode tam sme pokračovali v tom v čom sme prestali, teda chľastali sme ďalej.

Medzitým prišlo ešte asi 20 chalanov. Prešlo asi 20 minút a pobrali sme sa smerom na štadión. Naskákali sme do autobusu. Troška sme tam spievali, čo sa zrejme nepáčilo vodičovi, ktorý zastavil autobus a nechcel ísť ďalej. No tak sme vystúpili každý si kopol do autobusu vypičovali sme vodičovi lebo nás ojebal, že sa mu tá herka posrala. Na štadión to už nebolo našťastie ďaleko. Najprv sme nevedeli ako sa dostať do nášho sektora no potom sme vchod našli. A nečakane hneď pri vchode mali sektor košické svine. Tak sme si už hneď tam zaspievali tú našu ,,Košice sú mesto...". Moc sa im to nepáčilo, ale nemohli nič robiť, pretože nás tam bolo asi raz ak nie dva-krát toľko. Keď sme konečne dorazili do sektora tam už bolo si 30 až 40 Slovanistov. Takže dokopy nás tam bolo asi 150 (môj odhad). Začal zápas a my sme si začali postupne vymieňať názory zväčša len s Trnavákmi, pretože Rezešovi bastardi boli na druhej strane štadióna. Sedlákov bolo pomerne viac ako Košičanov a boli naviac hneď vedľa nás. Tie sračky si pozvali aj feťákov z Ostravy a možno aj Katowických židákov. (musia sa družbovať somráci, asi si potom moc neveria?!). Počas zápasu ani cez prestávku sa nič mimoriadne nestalo, čo by stálo za zmienku (Zrejme aj vďaka množstvu policajtov).

Väčšina z nás čakala len na koniec zápasu, že sa stretneme s Trnavákmi. Hneď po rozhodcovom odpískaní sme sa pobrali smerom na parkovisko. (očakávali sme totiž, že tam prídu aj prasatá z Trnavy). Medzi tým si niekto všimol košickú vlajku na stožiari a tak sme si zobrali aj tú. Ako sme išli na to parkovisko dostali bitku nejakí osamelí Trnaváci lebo tá najväčšia horda sa akosi nedostavila. Na chvíľu sme sa zastavili pri zrejme ich autobusoch v tom sa za nami rozbehli fízli mávali obuškami a kričali, že máme ísť do prdele (boli na smiech). No a aby sme nevyšli naprázdno niekto rozbil sklo na autobuse. Škoda len, že nedošli tí trnavskí chuligáni, bitka to mohla byť pekná. (zrejme ich držali fízli). Keď sme videli, že sa už diať zrejme nič nebude odišli sme na zastávku. Za zmienku ešte stojí, že ako sme sa presúvali na tú zastávku išlo okolo nás auto a v ňom sa uškŕňali vydrbaní sedláci a mávali nám tými odpornými trnavskými šálmi. Rýchlo sa dosmiali, keď sa im rozsypalo zadné sklo na aute po dopade kameňa. Hneď zastavili a stopli policajné auto. Fízli pobehali s majitelom zastávku, kde sme stáli, ale nikoho nezobrali. Nakoniec prišla električka a my sme odišli preč.

Každý zasadol v tento náramne horúci deň do toho svojho podniku. Ja osobne túto akciu hodnotím dosť podpriemerne. No a nakoniec vám ponúkame zopár nevydarených fotiek. Potom ako som dofotil tieto fotky pokazil sa mi foták takže troška akčnejšie až nabudúce.

https://ultrasslovan.sk/fotogaleria/galeria/189/fin-00193-le-slovensk-00201-ho-poh-00193-ra-98-1-fc-